Okolica

Zapraszamy na Pojezierze Krajeńskie do krainy jezior i lasów....

 

Biały Dworek znajduję się w Człuchowie, który położony jest pośród czterech, pięknych jezior: Urzędowego, Rychnowskiego, Miejskiego Dużego i Małego, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego na Pojezierzu Krajeńskim.

Chojnice - historyczne miasteczko znajdujące się 14 km od Człuchowa oferuje ciekawe atrakcje, które warto zobaczyć. Są to między innymi:

  • Ratusz i Rynek - piękna neogotycka budowla z czerwonej cegły
  • Bazylika Ścięcia Św. Jana Chrzciciela,
  • Plac Kościelny - budowla gotycka z XIV wieku
  • Barokowe kolegium pojezuickie z kościołem Zwiastowania NMP w Chojnicach
  • Średniowieczne mury miejskie z bramami
  • Muzeum Historyczno - Etnograficzne
  • Wieża ciśnień w Chojnicach - Spichlerze w Chojnicach

W Człuchowie polecamy miejską plażę nad jeziorem Rychnowskim. Znajdą Państwo tam wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych (par linowy, zjeżdzalnie dla dzieci, mini golf).

Zamek człuchowski — zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości w Polsce. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu i siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Regionalne.
Od 1 maja do 30 września Muzeum czynne: wtorek-niedziela - 10.00 - 18.00, poniedziałek — nieczynne.
Wejścia na wieżę wyłącznie o pełnych godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

hotel człuchów, chojnice

 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Operacja pn. „Rozwój działalności obiektu Biały Dworek poprzez zwiększenie ilości miejsc noclegowych" mająca na celu rozwój działalności gospodarczej, utworzenie co najmniej 5 miejsc noclegowych oraz utworzenie etatu i jego utrzymanie przez co najmniej 3 lata od dnia otrzymania płatności końcowej, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

BIAŁY DWOREK, UL.WOJSKA POLSKIEGO 34, 77-300 CZŁUCHÓW * TEL. +48 59 834 25 06, E-MAIL: BIALYDWOREK@ONET.PL   człuchów noclegi

Tagi: tanie noclegi, hotel, pensjonat człuchów, chojnice